Przedszkole Miejskie nr 30 w Sosnowcu

Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantami

3 miesiące temu

Zbliżają się wakacje – czas odpoczynku i wytchnienia dla naszych przedszkolaków. Musimy więc zadbać o to, by spędzili go bezpiecznie, miło i przyjemnie. Nic nie zwalnia nas dorosłych  z obowiązku dbania o bezpieczeństwo  naszych dzieci. Dlatego też  do naszego przedszkola zostali zaproszeni funkcjonariusze policji.  Panowie policjanci przyszli do naszych przedszkolaków, aby porozmawiać o bezpiecznych zabawach i zachowaniu  w czasie wakacji.

A o to kilka cennych rad: :

• dzieci zawsze powinny być  pod opieką dorosłych
  • w upalne dni osłaniamy głowę przed słońcem i pijemy dużo wody, przed wyjściem smarujemy ciało kremem z filtrem
  • kąpiemy się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach
  • dzieci wchodzą do wody tylko z osobą dorosłą
  • w czasie burzy szukamy bezpiecznego schronienia
  • dzieci nie rozmawiają  z obcymi, nie biorą od nich prezentów ani słodyczy
  • nie głaszczemy obcych zwierząt - nawet najbardziej łagodne bywają groźne
  • na zabawy wybieramy bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych
  • nie zjadamy nieznanych owoców,  zbieramy grzyby, które znamy
  • dzieci nie obsługują urządzeń  zasilanych  prądem elektrycznym

Goście dla przedszkolaków przygotowali filmy edukacyjne o tematyce bezpieczeństwa.

Kończąc spotkanie dzieci wręczając laurki podziękowały funkcjonariuszom za spotkanie